واحد رزرواسیون: 05132021331

اخبار و رویدادها

۲۳ خرداد

بهترین پیشنهادها برای وقت گذرانی در مشهد، از سینما تا خرید!

وقتی حرف از سفر می شود و خانواده ها به دنبال یک مقصد گردشگری هستند، همیشه انتخاب مشهد به عنوان یکی از بهترین شهرهای ایران برای سفر در کنار دیگر استان ها به چشم می خورد. مشهد یکی از کلان شهرها و شلوغ ترین شهرهای کشور است که جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دارد.

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که فکر می کنید تنها جاذبه دیدنی مشهد بارگاه نورانی امام رضا (ع) است، در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین جاذبه های گردشگری مشهد را به شما معرفی کنیم.

از دیدار جاذبه های گردشگری اطراف حرم لذت خواهید برد!

مطمئنا اصلی ترین دلیل سفر به مشهد زیارت از حرم مطهر اما رضا (ع) است، پس اگر حتی محل اقامتتان نیز نزدیک به حرم نباشد، برای زیارت به سمت حرم راهی خواهید شد. زیارت در صحن و سرای حرم خود حال و هوای عجیبی دارد و خاطراتی لذت بخش را برای شما رقم خواهد زد. اما تنها جاذبه پیش روی شما در زیارت از مرقد امام هشتم نیست و جاهای دیدنی مشهد نزدیک حرم بسیار زیاد هستند.

وقت گذرانی در مشهد

برای مثال می توانیم به موزه های متنوعی که در بخش های مختلف حرم وجود دارند اشاره کنیم. یا اگر از صحن حرم بیرون بیایید، با انواع فروشگاه و بازارهای مختلف در اطراف حرم مواجه می شوید که قدم زدن در آنها جذابیت زیادی برایتان خواهد داشت.

حرم امام رضا

مشهد همچنین پارک های بسیار زیبای هم دارد و اگر دوست دارید کمی از حرم دور شوید و به نقاط دنج شهر سر بزنید، پیشنهاد می کنیم مقصدتان را پارک ملت قرار دهید. پارک ملت زیبایی های طبیعی بسیار زیادی دارد و خوشبختانه دسترسی مترو نیز برای آن فراهم است. خبر بهتری هم که برای شما داریم این است که ایستگاه متروی منتهی به پارک ملت مشهد نیز در فاصله نزدیکی به حرم قرار دارد.

پس از گشت و گذار در پارک ملت هم می توانید برنامه ریزی یک شکمگردی جذاب در مشهد را داشته باشید. در شهر مشهد رستوران های معروف و خاصی وجود دارد که عمر برخی از آنها به صد سال هم می رسد. برای مثال می توانیم به رستوران پسران کریم و معین درباری اشاره کنیم.

 

موزه ها و مکان های تاریخی مشهد، جذاب ترین مکان برای تفریح و گشت و گذار

وقتی به شهری تاریخی مانند مشهد سفر می کنید، بد نیست درباره تاریخ و پیشینه آن شهر هم کمی اطلاعات کسب کنید و به موزه ها و مکان های تاریخی شهر سر بزنید. در شهر مشهد موزه ها و مکان های تاریخی بسیار زیادی وجود دارد که بازدید از هر کدام می تواند برای شما تجربه ای بی نظیر بوده و خاطرات فراموش نشدنی از سفر به مشهد را برایتان رقم بزند.

 

طرقبه مشهد، بهترین منطقه طبیعی گردشگری شهر

اگر تا به حال به مشهد سفر کرده باشید حتما با این مسئله مواجه شده اید که بیشتر مشهدی ها جذاب ترین و هیجان انگیزترین جای تفریحی در مشهد را طرقبه می دانند. چرا که منطقه طرقبه و شاندیز سرسبزی و طراوت خاصی دارند و آب و هوایی متفاوت تر از باقی مشهد دارند.

طرقبه جذابیت های بسیاری دارد و به صرف نوساز بودن امکانات مناسبی نیز در آن قرار داده شده است و به همین دلایل یکی از قطب های گردشگری در شهر مشهد است و بهترین نقطه شهر برای گذران تعطیلات آخر هفته در مشهد.

باغ گیاه شناسی مشهد

خاطرات سفر به مشهد را در سینماهایش ماندگار کنید

کلا رفتن به هر سفری خاطرات بی نظیری به همراه دارد و می توانید در طول سال های زندگی تان از لحظات خوب سفر به مشهد یاد کنید. اما اگر در خاطرات سفر به مشهد را با دیدن یک فیلم در سینما همراه کنید، مطمئن باشید که تبدیل به یکی از ماندگارترین سفرهایتان خواهد شد.

سینماهای مشهد

یکی از قدیمی‌ترین سینماهای مشهد که ظرفیتی ۲۲۰۰ نفره دارد و به عنوان بزرگ‌ترین سینما در سراسر کشور شناخته می شود، سینما هویزه مشهد است. این سینما همیشه با به‌روزترین و هیجان انگیزترین فیلم های روز پذیرای مسافران و مردم شهر مشهد است و یکی از بهترین انتخاب های شما برای تفریح و گذران وقت در مشهد.

همچنین بسیاری از اکران های مردمی با حضور هنرمندان و بازیگران در همین سینما برگزار می شود. همین شهرت و اعتبار موجب شده تا سینما هویزه مشهد به عنوان یکی از بهترین سینماهای مشهد در بین مردم شناخته شده باشد.

 

خرید سوغاتی از بهترین مراکز خرید مشهد

یکی از مهم‌ترین دغدغه مسافرانی که به مشهد می آیند، خرید سوغاتی برای عزیزانشان است. بیشتر مسافران تنها سعی می کنند به بازار بزرگ رضا سری بزنند و سوغاتی های خود را از آنجا خریداری کنند. اما نکته قابل توجه این است که مشهد پر از مراکز خرید جذاب و بی نظیری مانند مرکز خرید مشهد مال، مرکز خرید الماس شرق و غیره است که مسافران کمتر به آنها توجه می کنند.

الماس شرق مشهد

برخی از مراکز خرید مشهد در زمره بهترین های شرکت هم قرار دارند و می توانید به قول گفتنی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در آنها پیدا کنید. با توجه به اینکه مکان های تفریحی و جاذبه های دیدنی مشهد بسیار زیاد هستند، پیشنهاد می کنیم برای سفر به مشهد حتما برنامه ای ۳ تا ۵ روزه را برنامه ریزی نمایید.