واحد رزرواسیون: 05132021331

اخبار و رویدادها

۱۱ دی

لیست کامل پارک های مشهد

پارکهای مشهد

شهر مشهد یکی از کلان شهرهای مهم ایران محسوب میگردد و به همین علت در این شهر بزرگ که بعنوان پایتخت معنوی ایران نیز از آن یاد میگردد، جمعیت زیادی ساکن میباشد. یکی از نیازهای مردم در شهر مشهد، وجود تفریحگاه های مناسب برای گذراندن زمان و استراحت بهمراه خانواده و دوستان در این اماکن میباشد.
در چند سال اخیر مسئولین شهری مشهد این نیاز مردم مشهد را بهتر شناخته و مکانهای تفریحی متعددی را در مشهد ساخته و افتتاح نموده اند. یکی از این مکانهای تفریحی در شهر مشهد ،بوستان ها و پارک های مشهد میباشد که روزانه بخش کثیری از مردم مشهد از این فضاهای تفریحی ایجاد شده ،استفاده میکنند.
در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین پارک های مشهد آشنا کنیم. پس با ما همچنان همراه باشید.

پارک ملت مشهد

پارک ملت بزرگترین پارک مشهد و همچنین یکی از زیباترین پارکهای ایران است که دارای مساحتی بالغ بر ۷۲۰ هزار متر مربع میباشد. پارک ملت مشهد دارای شهربازی، تاسیسات ورزشی و فضای سبز بزرگی است که به همین علت مورد استقبال مجاورین و زائرین شهر مقدس مشهد قرار گرفته است.
آدرس پارک ملت مشهد : مشهد، میدان آزادی (فلکه پارک)، ابتدای بلوار وکیل آباد ،پارک بزرگ ملت

پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی یکی از قدیمی ترین و مشهورترین مکان های گردشگری شهر مشهد میباشد و به دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر به این نام خوانده می شود. پارک کوهسنگی دومین پارک بزرگ بعد از پارک ملت در شهر مشهد می باشد.
آدرس پارک کوهسنگی : مشهد، انتهای بلوار کوهسنگی ،پارک کوهسنگی

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد یکی از پارک های وسیع و قدیمی شهر مشهد است و مساحت این پارک جنگلی بیش از ۷۰ هکتار می‌باشد. پارک جنگلی وکیل آباد بعلت واقع شدن مجاور ییلاق خوش آب و هوا طرقبه یکی از تفریحگاه‌های شلوغ و پر طرفدار مشهد به شمار می‌رود.
آدرس پارک جنگلی وکیل آباد : مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد ،پارک جنگلی وکیل آباد

پارک مینیاتوری مشهد

پارک مینیاتوری مشهد اولین پارک مینیاتوری در شرق کشور میباشد که هم اکنون دارای ۹ ماکت از تخت جمشید، آرامگاه فردوسی، آرامگاه عطار، پل خواجو، فرودگاه مشهد، ایستگاه راه آهن مشهد، باغ شاهزاده ماهان، سد کارون و روستای کندوان است و ۵۸ ماکت دیگر آثار باستانی و فرهنگی کشور ایران در دست ساخت میباشد.
آدرس پارک مینیاتوری : مشهد، بزرگراه میثاق، بلوار الهیه، بلوار سجادیه، سجادیه ۲۶ ،پارک مینیاتوری

پارک پردیس قائم مشهد

پارک پردیس قائم یکی دیگر از پارکهای مشهد میباشد که در شمال شهر مشهد با مساحتی بالغ ۱۷ هکتار ساخته شده است. در پارک پردیس گونه‌های گیاهی متنوع و بسیاری را میتوانید مشاهده کنید.
آدرس پارک پردیس قائم : مشهد، بلوار توس، تقاطع بزرگراه شهید چراغچی ،پارک پردیس قائم

پارک خورشید مشهد

پارک خورشید که به بام مشهد نیز مشهور می‌باشد با وسعتی در حدود ۴۰۰ هکتار بزرگترین پارک کوهستانی مشهد محسوب میگردد. پارک خورشید به علت قرار داشتن در ارتفاعات منطقه هاشمیه مشهد ،دارای منظره بسیار زیبا از شهر به خصوص در هنگام شب می‌باشد.
آدرس پارک خورشید : مشهد، انتهای بلوار هاشمیه، هاشمیه نود و یک ،پارک خورشید

پارک جنگلی طرق مشهد

پارک جنگلی طرق یا کمپ مسافرتی غدیر با مساحتی حدود ۱۸۰ هکتار و با ظرفیت چهار هزار چادر و ۲۸۰ کلبه ،محیط آرامش بخشی را برای اسکان مسافران مشهد فراهم ساخته است. بخش زیادی از پارک جنگلی طرق پوشیده از درختان اقاقیا، سپیدار، نارون، افرا و سرو و انواع دیگر میباشد.
آدرس پارک جنگلی طرق : ورودی مشهد از سمت جاده نیشابور ، بزرگراه شهید کلانتری ،حدفاصل پل الغدیر و شهرک ابوذر ،کمپ مسافرتی غدیر

پارک میرزا کوچک خان مشهد

پارک میرزا کوچک خان یکی از پارک های نزدیک به حرم مطهر امام رضا (ع) میباشد و مساحتی حدود ۳۲۳۲۵ متر‌مربع را دارا میباشد. پارک میرزا کوچک خان مشهد دارای زمین‌های ورزشی، کتابخانه عمومی کودکان و نوجوانان، استخر شنا و شهر‌بازی می‌باشد.
آدرس پارک میرزا کوچک خان : مشهد، ضلع جنوب غربی میدان هفده شهریور ،پارک میرزا کوچک خان

پارک امت مشهد

پارک امت مشهد یکی دیگر از پارکهای مشهد میباشد که دارای مساحتی حدود ۳۰ هزار مترمربع میباشد و در این پارک انواع گیاهان تزئینی را میتوانید مشاهده کنید. این پارک دارای شهربازی کوچکی نیز میباشد که در آن دستگاه های بازی از قبیل فان فار و بشقاب پرنده قرار دارد.
آدرس پارک امت : مشهد، تقاطع بلوار امت و مفتح ،پارک امت

پارک حجاب مشهد

پارک حجاب بعنوان اولین پارک بانوان مشهد محسوب میگردد و زیربنایی در حدود دوازده هکتار دارد و در آن امکاناتی همچون دوچرخه، اسکیت، لوازم ورزشی، زمین ورزش کودکان و بوفه قرار دارد که بانوان میتوانند از این فضای مختص خود استفاده نمایند. ورود آقایان به بوستان حجاب تا ساعات غروب ممنوع است.
آدرس پارک حجاب : مشهد، بلوار خیام، بلوار هدایت ،پارک حجاب

پارک بسیج مشهد

پارک بسیج یکی دیگر از پارکهای مشهد میباشد که دارای مساحتی حدود ۱۶ هزار مترمربع بوده و امکاناتی همچون زمین بازی کودکان، کتابخانه، مسجد، بوفه اغذیه و فروشگاه را دارا میباشد. آبنمای میان بوستان بسیج و درختان اقاقیا، افرا، زیتون، کاج و سرو و درختچه‌های تزیینی به طراوت این پارک افزوده است.
آدرس بوستان بسیج : بزرگراه شهید بابانظر ،بین پل فجر و تقاطع گلشهر ،پارک بسیج

پارک ارم مشهد

پارک ارم یکی دیگر از پارکهای مشهد میباشد که در منطقه پنجتن ساخته شده است. پارک ارم وسعتی حدود ۱۷ هکتار را دارد و همچنین در این پارک دریاچه و آب نما زیبای ساخته شده است که به زیبایی های این پارک افزوده است.
آدرس پارک ارم : مشهد، گلشهر، بولوار شهید آوینی ،پارک ارم

پارک بابا قدرت مشهد

پارک بابا قدرت که یکی از پارکهای مشهد و ویژه بانوان میباشد ،بنایی متعلق به دوره قاجاریه و با قدمت بیش از دویست سال را دارد. پارک بابا قدرت که تا قبل از سال ۱۳۹۳ بعنوان کمپ زائران و مسافران مشهد از آن استفاده میگردید، وسعتی حدود ۲۰ هکتار دارد و هم اکنون مورد استفاده بانوان مشهد قرار گرفته است.
آدرس پارک بابا قدرت : مشهد ،ابتدای میدان فرودگاه ،پارک بابا قدرت (پارک ریحانه)

باغ ملی مشهد

باغ ملی یکی از پارکهای قدیمی شهر مشهد میباشد که در سال ۱۳۴۵ توسط حسین ملک به شهرداری مشهد واگذار شده است. باغ ملی با فضای دلنشین قدیمی و آب نماها، گلها و درختان خود استراحتگاهی کوچک در دل شهر است.
آدرس باغ ملی : مشهد، خیابان امام خمینی (ارگ)، جنب خیابان جنت ،باغ ملی

باغ گل‌ها مشهد

باغ گل‌ها مشهد یکی از زیباترین باغ‌ها و پارک‌های گل در سطح ایران می‌باشد. باغ گلها دارای وسعتی در حدود ۳ هکتار می باشد. باغ گلهای مشهد از هشت باغ زیبا تشکیل شده است که در هر فصل گیاهان مربوط به همان فصل در آن کاشته می شود.
آدرس باغ گل‌ها : مشهد، بلوار معلم، بین معلم ۷۱ و ۷۳، باغ گل‌ها مشهد

کوهستان پارک شادی مشهد

کوهستان پارک شادی که یکی از قدیمی ترین و نوستالوژی ترین شهربازی های مشهد محسوب میگردید امروزه بدلیل ناایمن بودن تجهیزات آن ،تعطیل شده است. کوهستان پارک شادی وسعتی حدود ۱۸ هکتار را دارا میباشد.
آدرس کوهستان پارک شادی : مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد ،کوهستان پارک شادی