واحد رزرواسیون: 05132021331

اخبار و رویدادها

۲۳ دی

کوهسنگی مشهد

یکی از مقاصد گردشگری مهم در شهر مشهد کوه سنگی است، کوه سنگی یا کوهسنگی مشهد دو کوه کله قندی شکل است ک جدا از رشته کوه بینالود در محدوده ی شهری و جنوب غربی مشهد واقع شده است.برای آشنایی بیشتر با مجموعه کوهسنگی مشهد در ادامه باتیک تریپ همراه باشید.

مجموعه کوهسنگی مشهد بعد از پارک جنگلی ملت دومین پارک بزرگ شهر و یکی از جاهای دیدنی مشهد می باشد، امروزه با احداث ساختمان ها و آسمان خراش های نازیبا به این آثار تاریخی و بافت قدیمی آسیب های جدی وارد شده است اما هنوز هم کوهسنگی یکی از مقاصد مهم گردشگری شهر مشهد می باشد.

تاریخچه کوهسنگی

 

شاه عباس در سال ۹۹۵ هجری قمری و در سن ۱۶ سالگی توسط مرشد قلی خان استاجلو در کوهسنگی تاج شاهی را بر سر گذاشت، پارک کوهسنگی مشهد تا سال ۱۳۱۰ با همان ساختار طبیعی خود به عنوان یک منطقه ییلاقی استفاده می شد اما در همان سال با ایجاد بعضی امکانات سیاحتی مانند استخر و جاری شدن قنات گسترش و اهمیت یافت و در سال ۱۳۱۸ شمسی توسط مهندسی آلمانی یک ساختمان دو طبقه و جدول کشی حاشیه خیابان و نرده کشی و گلکاری آن انجام شد.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد (بلیط چارتر و بلیط سیستمی) و رزرو هتل در مشهد به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

مجموعه کوهسنگی پارکی زیبا با تلفیقی از آب، سنگ و سرسبزی و نور می باشد و در میان مکان های تفریحی شهر مشهد از قدمت و شهرت بیشتری برخوردار است و از پارک های زیبای ایران بشمار می رود.

در سال ۱۳۴۰ با توسعه شهر مشهد مجموعه کوهسنگی توسط یکی از خیابان های اصلی به بدنه اصلی شهر مشهد وصل شد که مدت ها این خیابان ازخیابان های مطرح کشور بود، اولین باغ وحش مشهد در غرب کوهسنگی بنا شد که بعد از مدتها از بین رفت و جای آن را ساخت و سازهای مسکونی و تجاری گرفت.

ویژگی های کوهسنگی

 

کوهسنگی همانند یک مثلث در شهر مشهد دیده می شود و قسمت اعظم این پارک همان ارتفاعات و دو کوه سنگی در این منطقه است که در بالای آن ارتفاعات که می روید تمام شهر دیده می شود و چشم اندازی زیبا دارد.مجموعه کوهسنگی دومین پارک بزرگ مشهد و سومین مکان پر بازدید بعد از حرم امام رضا و آرامگاه فردوسی است.